Instalacje powietrza TRANSAIR
System PARKER TRANSAIR, stosowany w Polsce już od niemal 20 lat, służy budowie nowoczesnych aluminiowych instalacji do przesyłu sprężonego powietrza (suchego, zaolejonego bądź wilgotnego) oraz gazów obojętnych takich jak azot, argon lub dwutlenek węgla, a także do wytwarzania próżni. Jego podstawowymi elementami są rury aluminiowe oraz szybkozłączki dla średnic 16,5, 25 i 40 mm, łączniki typu SnapRing dla średnic 50 i 63 mm oraz klamry z wkładkami uszczelniającymi dla średnic 76, 100 i 168 mm.
Produkty TRANSAIR spełniają wszystkie określone przepisami wymagania w tym niemiecką normę AD-2000 Merkblatt, europejską Dyrektywę 97/23/WE, dotyczącą urządzeń ciśnieniowych, normy ASME B31.3 i ASME B31.1 w zakresie zewnętrznych przewodów rurowych oraz normę ISO w zakresie jakości powietrza dla klasy 1-1-1. Uniwersalność instalacji powietrza TRANSAIR oraz łatwość jej montażu, sprawiły, że znalazła ona szybko uznanie w całym świecie, a w wśród krajów, które najszybciej zaimplementowały tę technologię u siebie, znalazła się także Polska.
Zalety aluminiowego systemu TRANSAIR
- przesył bardzo czystego powietrza i gazów obojętnych
- szybkość montażu, dzięki wtykom typu click
- gotowość do natychmiastowego użycia po montażu
- łatwość rozbudowy
- możliwość elastycznego rozdziału powietrza
- brak kondensatu wodnego w gazie
- możliwość dużej redukcji połączeń poprzez gięcie rur
- odporność na korozję i oleje z kompresorów
Podstawowe parametry techniczne systemu
Materiały stosowane w produkcji elementów instalacji TRASAIR
Instalacje TRANSAIR i ich elementy zbudowane są z materiałów podlegających w 100% recyklingowi:
- plastik utwardzany
- stal nierdzewna
- mosiądz
- nitryl
- aluminium
Nie ma wśród nich silikonu, dlatego też w instalacjach TRANSAIR można przesyłać bardzo czyste powietrze, co ma zasadnicze znaczenie dla niektórych procesów technologicznych, w szczególności przy malowaniu, co z pewnością najbardziej cenią sobie np. właściciele lakierni samochodowych tak w Polsce, jak i na całym świecie.